|
Door het combineren van Intelligente Root Secure en Filler Passes technologie met een nieuwe lasnaadvoorbereidingsmethodiek en positioneertechniek heeft DQOC een fabricageproces ontwikkeld voor het samenstellen en lassen van leidingen. Het werk wordt uitgevoerd door specialisten die door DQOC geschoold zijn tot Leidingbouwer, een nieuw vak in de leidingfabricage. Deze gepatenteerde werkwijze noemen ze “Total Concept in Tube & Pipe Work” met de lastechniek `Green Orbital Welding`.
Hiermee zijn besparingen op fit- en laskosten tot 50% geen uitzondering. Doordat zeer zuinig met materiaal en energie wordt omgesprongen is het “Total Concept in Tube & Pipe Work” zeer milieuvriendelijk.
Bovendien biedt het 100% doorlaszekerheid. Zijn bij het gemechaniseerd lassen eigenlijk alleen pijp/pijp verbindingen realiseerbaar, met het Total Concept kunnen alle voorkomende verbindingen, dus ook pijp/fitting en fitting/fitting op dezelfde wijze en met dezelfde efficientie worden gerealiseerd. Het lasproces voldoet ruimschoots aan alle bestaande normen voor de leidingbouw. De kwaliteitsborging is aanzienlijk verbeterd, doordat nu veel meer handelingen door het productieproces zelf, tijdens de fabricage worden gecontroleerd.
Onder andere worden alle meet- en regelwaarden van de lassen gelogd en zijn digitaal beschikbaar in Weldvision. Mede hierdoor kan een substantieel deel van het NDO (dat altijd pas achteraf plaatsvindt) vervallen!
De hoeveelheid handlaswerk vermindert behoorlijk, de seriegroottes starten bij enkelstuks.
De nieuwe werkwijze zorgt voor verhoging van de kwaliteit, verkorting van de bouwtijd, minder energieverbruik en substantiele verlaging van de prijs per las.
|